Web s tržbou 1,5 - 2,5 milionu Kč ročně na prodej
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Jakou smlouvu pro externisty?

  1. Zdravím chtěl bych se zeptat někoho kdo se s tímto již setkal. Hledám nejlepší a právně vymahatelný způsob jak ošetřit spolupráci s externisty.

    Jedná se mi především o grafiky a programátory a ošetření že když za svou práci dostanou zaplaceno převádí se vlastnictví na firmu a už nadále nemohou nějak s touto prací manipulovat (zveřejňovat, přeprodávat, ...)

    Děkuji za rady

  2. Happy Robot :]

    Co se právě děje na Webtrhu?

  3. Ja to riešim zmluvou o dielo.

  4. Máte podle mě tři možnosti:

    a) dostat se do režimu zaměstnaneckého díla (§ 58 AZ) - tzn. uzavřít dohodu o provedení práce (pak bych u grafiků doporučoval v DPP zmínit, že se vzdávají práva na dodatečnou odměnu dle § 58 odst. 6)

    b) dostat se do režimu díla na objednávku (§ 61 AZ) - tzn uzavřít smlouvu o dílo přímo s autorem (nikoliv např. jeho s.r.o.), pak je třeba v ní u grafiků uvést, že autor nesmí dílo ani užít, ani poskytnout licenci jinému (u programátoru to není třeba)

    c) uzavřít výhradní licenční smlouvu ve které autor prohlásí, že jde o první licenci k danému dílu

    Ve zkratce, ale snad pomohlo

Podobná témata

  1. Spolupráce - jakou uzavřít smlouvu?
    By Petr Šulc in forum Finance a účetnictví
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 15.12.2008, 18:00
Hostujeme u Server powered by TELE3