Bambou poptává: Slovenský copywriting o horách
Jarin001 nabízí: Textová a bannerová reklama stavebnictví
Casshern poptává: Koupím iMac 27 nabídněte
[/COLOR]
Google je tak oblibeny, protoze je kvalitni.
Nebo este dukaz sporem:
AltaVista a Lycos byly sveho casu taky AltaVista a Lycos.
Kontrolni otazka pro Vas: kam sly?
Kontrolni odpoved pro Vas: do kose.
[/QUOTE]
A s tímhle s vámi prostě nemůžu souhlasit. Google je oblíbený, protože je kvalitní, ale zároveň je oblíbený také proto, protože má dobrou značku a lehce zapamatovatelné logo.
Google zničil konkurenci svojí jednoduchostí, konceptem a z určité části i Image firmy dvou kluků z garáže což bylo v první vlně uspěchu pro uživatele roztomilé, jako například uspěch kluka z vysoké a jeho prográmek pro sdílení fotek alá Facebook ...
A představa, že bych já, jako průměrný uživatel internetu začal používat Bing místo Googlu, jen proto, protože by mu dal někdo lepší algoritmus a byl kvalitnějí, tak to ani náhodou, k čemuž nepotřebujete ani žádné studie, ale můžu vám to odpřísáhnout.
Proč je Seznam.cz stále nejpoužívanějším vyhledávačem v ČR? Protože má nekvalitnější algoritmus? Ne .. protože jsou na značku Seznam lidé zvyknutí ... a vo tom to je pane Hejl.
Tak to vemu per partes, jak rikame my anglofilove:
Souhlas, nesouhlas, jednak se Vas nikdo neptal, jednak je to blbost :)
AltaVista byla lepsi znackou, dobre se pamatovala,
navic symbolizovala kus stare Ameriky (i kdyz spise Mexika), tedy romantiku...
Jo, sto pro souhlas. Tim konceptem byl novy algoritmus hledani,Google zničil konkurenci svojí jednoduchostí, konceptem
na tehdejsi dobu revolucni a skvely.
No jo, asocial,A představa, že bych já, jako průměrný uživatel internetu začal používat Bing místo Googlu, jen proto, protože by mu dal někdo lepší algoritmus a byl kvalitnějí, tak to ani náhodou, k čemuž nepotřebujete ani žádné studie, ale můžu vám to odpřísáhnout.
Vite ze Netaci nejsou konzervativni?
Zkusej a videj.
Pockejte par mesicu. Bude jinak.Proč je Seznam.cz stále nejpoužívanějším vyhledávačem v ČR? Protože má nekvalitnější algoritmus? Ne .. protože jsou na značku Seznam lidé zvyknutí ... a vo tom to je pane Hejl.
Vite, proc este nekery lidi u nas pouzivaj k hledani Seznam?
Protoze na nej chodej jako na portal (seznam, zpravy, prace, pocasi) a sou pri hledani liny prepnout na Gugl.
Aneb, jak se rika:
Seznam - najdu tam co neznam.
Gugl - najdu tam, co hledam.
PS:
Priznavam, ze heslo "Novy hledac - najdu tam co neznam" by se moc nerymovalo,
budu pro to muset vydumat nakej vhodnej nazev.
Já se s tou antireklamou fakt snažím, přes den jen návštěvnost MiniHledače konstantní, +- 300 (100 unikátních) za hodinu, v noci pochopitelně málo. Teď jde o to, jestli oni ty výsledky otvíraj, aby se na Vaše stránky dostali, to nesleduju. Musíme vymyslet nějaký bonusový program, který je k tomu donutí.
Mike
Petře Hejle, proč vaší inv. nabídku vidím všude možně vč. hyperinzerce, a na vašem webu resp. společnosti ve které jste společník finance.cz není ani zmíňka? Co na váš projekt říkali majoritní společníci? PS: Jaký námět na film jste měl pro pan Trošku, byl námět realizovatelný? PS2: Jak hodnotíte vyhledávánî v rámci webu např.: youtube.com - jsou výsledky dostatečně relevantní? Předem děkuji za odpovědi. MST
Ale, ale, nekasulirujte.
Dybyste aspon na ty stranky:
http://minihledac.wz.cz
dal banner Bajecne Lednice,
hned by to bodlo.
No k tem financim bych se nerad vracel,
pokud bych mel vynechat sprosta slova,
tak by to bylo jen hodne dlouhe ticho.
Pro pana Trosku mam skvely namet:
http://www.muzikal.name/
Autori: Karel Martis (in memoriam) a Petr Hejl
Pustte si tam ty pisnicky, sou nadherny,
cimbalbeat ste asi este nikda neslysel.
Hledani na YouTube funguje slusne (vazne),
ale to je jen maly vzorek Netu (nevazne).
Víte o tom, že pro BFU je vyhledávání ztrárou času a raději daj na doporučení reklamního odkazu a lépe kamaráda např. na FB. Jaké výsledky chcete nabídnout BFU u kw: Mikulov? V reklamě stejně vyskočí neočekávatelný odkaz takjako doporučení kamaráda. Vidíte tedy ve vyhledávání velkou budoucnost?0
Ale jo, za ty vtipy to s Vama risknu.
Banner za ikonu muzeme vymenit mailem.
Doufam, ze neprijde dalsi penale.
No jo, koukam, kam vas dam, dyk ja mam vsecky pozice vyprodany...
Co to je "captcha"?
---------- Doplňující příspěvek odeslán v 01:55 ----------
Urcite, pokud budou kamaradi muj Novy hledac doporucovat.
Muzete zacit, mate na to rok.
Obrázkový kód při odeslání příspěvku neregistrovaným uživatelem - ochrana proti spamu.
Např.:
Zajímavostí je, že některé captchy (recaptcha.net) používají 2 slova. Jedno, které už je rozluštěno, druhé, se kterým si programy pro OCR digitalizaci nedokázaly poradit. Vyplněním takového slova pomůžete digitalizaci knih :)
Petr Hejl: dělám si srandu, já tam tu ikonku u Vás nechci, ale že jsem férovej, banner Lednice jsem na MiniHledač přidal, koukněte.
CAPTCHA, to je to opisování čísel a písmen z obrázků kvůli spam robotům. Vám se možná nezobrazuje, protože jste tu registrován, ale fakt jí tady maj vychytanou. To je snad i proti vožralejm.
Mike
captchy:
Jo uz vim, to mne taky dycky s..., ja ty obrazky nemusu precist.
A dobry bylo, jak to mel tedka Seznam dyz moc rychle klikate pro hledani na dalsi stranky, tak tam mel tuhle potvoru, ale nebylo tam napsano,
co tam napsat.
---------- Doplňující příspěvek odeslán v 02:05 ----------
Jo vidim, diky, ale taky byste to mel nekam smerovat,
zatim je tam spatny link.
Tedka malinko vazne:
ja si to s tou ikonou este musim rozmyslet.
Jak sem uz psal, ja tedka na podzim sletel na Seznamu z hrusky dolu,
a do dneska nemuzu prijit na to, cim to bylo,
moh to bejt nakej link na penalizovanou stranku.
A na tehle mych strankach ja su (existencne) zavislej.
Proč bych své sedmileté sestřence nebo sedumdesatiletému strýčkovi doporučoval vyhledávač?? Není ode mě lepší nabídnout právě výsledek? skype, fb bude všude a online propojení samozřejmostí.Nejen váš vyhledávač nabídne daleko horší výsledky mému strýčkovi než mu nabídnu já na konkrétní dotaz. Vy "dáváte" mase lidí totožné výsledky.
Petr Hejl: jak říkám, na výměně netrvám, to je jen na Vás. ;-)
Link už funguje správně, už jsem taky holt unavenej, napsal jsem ho špatně.
Musím se rozloučit, můžem pokračovat zítra, ale fakt mi padaj víka únavou.
Dobrou,
Mike
a mám ještě jednu otázku pro pana Hejla ..
Myslíte, že v dnešní době je ještě opravdu tak důležité dělat lepší hledače než ty stávající? Nezajímají se dnes lidé spíše o to, JAK ty hledače využít, než jak je zlepšít .. hm?
Tak jo, chasko nezvedena, alou na kute, du spat.
Zejtra, vlatne dneska, je taky den.
A zejtra. vlastne dneska, musej pracujici makat, na chleba se tezko vydelava.
No jakozto zivnostnik si muzu trosku pospat...
A pro studaky:
Nezapomente:
Ucit se, ucit se, ucit se,
jak uz rikal Josip Vissarionovic Stalin, neblahe pameti.
Tak jo, este tri odpovedi.
Jo takze Vy fungujete coby personalni hledac.
Skvely napad, nechte si ho patentovat.
Akorat by pak pulka lidi na svete delala hledace.
Nebo ze by to bylo v parech fifty-fifty?
No jo, ale ja bych pak u te druhe polovicky hledal furt to samy,
navic spis v realu, nez slovne.
---------- Doplňující příspěvek odeslán v 02:15 ----------
Jo vidim, ste dobrej, na heslo "minihledac" Vas ma Guglak jako jednicku.
Akorat indexuje podstranku misto domovske stranky,
ale to se holt hledacuk stava.
A ja su az druhej...
Tedky abych reklamoval nejen Seznam, ale i Gugl.
Uz abych mel vlastni hledac a mel pokoj....
---------- Doplňující příspěvek odeslán v 02:19 ----------
Ale presne tak.
Kazdyho s..., dyz polozi dotaz a relevantni odpoved najde na pate strance dole, nebo ji nenajde vubec...
A o tohle zlepseni mi de, nic min, nic vic.
A pak taky samozrejme o prachy, ale to je jen takova bokovka...
"Kazdyho s..., dyz polozi dotaz a relevantni odpoved najde na pate strance dole, nebo ji nenajde vubec..."
a na to navážu. Mě osobně nepříjde, že by dnešní vyhledávače vyhledávali natolik nerelevantně, že by byla nějaká velká potřeba je od základu měnit (či vylepšit).
Respektive v pořadu Den D jste uvedl příklad hesla MIKULOV zadaného v googlu ..
a já když se kouknu, tak http://www.google.cz/search?hl=cs&q=...t&lr=&aq=f&oq= my ty výsledky nepříjdou zase až tak špatné, jak jste tvrdil ...
1. Oficiální stránky města ..
2. Podstránka oficiálních stránek města ..
3. Odkaz na wikipédii o historii městě Mikulov
4. Sada obrázku města Mikulov
5. Možnost ubytování v městě Mikulov
atd atd ...
no nemůžu si pomoct, ale kdybych nezaujatě chtěl zjistit informace o Mikulově, tak bych byl z takového vyhledání maximálně spokojen, vy ne?
bacon:
No taky mi to tak příjde .. :)
Když budeme předpokládat : BFU má znalosti o tom že Mikulov je město a né značka, tak výsledek hodnotíme kladně. Teď si představme, že 10000 blogu, webu začne psát o kw Mikulov jakožto o krásné mazlivé hračce - bude pak výsledek totožný? Sématické odkazy totiž dokážou dobře zamíchat s pořadím. Pan Hejl je spokojen v uvozovkách z výsledkem vyhledávání na youtube a to by mělo mluvit za vše. btw. znáte někdo rychlejší vyhledávač než google?
To poradi uz je jine nez pred pul rokem.
Na prvni stranku nepatri:
Městský úřad | Mikulov.cz:
dublovany link, mikulov.cz uz tam jednou je, o Mestsky urad se zajimaji jen lide z Mikulova a okoli
http://www.eurotrialog.cz:
jeden specialni festival v Mikulove, takovych akci je tam za rok pres 100
http://www.mikulov.net:
jedna se pouze o pripojeni k Internetu, nejsou to stranky o Mikulove
http://www.gfmikulov.com/2010/:
opet hudebni festival
http://www.turold-mikulov.cz:
Je to jen jedno z N mikulovskych vinarstvi.
Ty stranky, velke a kvalitni, ktere by mely byt nahore, jsou
http://www.mikulov.cz
http://www.mikulovskoregion.cz
http://www.mikulov.name
http://www.mikulovsko.info
2-4 tam chybi.
Povsimnete sei, prosim, hlavne linku cislo 3.
Ten by mel byt objektivne uplne nahore,
pouze z vrozene skormnosti jsme jej dal na treti misto.
---------- Doplňující příspěvek odeslán v 07:55 ----------
Dekuji za uznani.
Podle mne by na prvni strance v Mikulove mely byt tez me stranky o vine, kocovine, hezkych zenach, konich, vtipech, zpevnik, muzikal Morava ale to by se tam uz jine stranky nevesly, tak at je naka diverzifikace.
A taky uz nemame socik, mame demogracii, tak fsecko 99 procentni pusobi podezrele.
---------- Doplňující příspěvek odeslán v 07:56 ----------
Uplne spatne.
Existuje optimalni poradi, ktere je dano statistickymi odhady zajmu a geografii uizivatelu.
Pochopitelne mam na mysli MOJE PORADI, a to nejlepe s mymi strankami na pocatku.
---------- Doplňující příspěvek odeslán v 07:57 ----------
Bude. Sou to jen blogy, tedy jedna z komponent netu, tak asi nebudou moc nahore.
Net hodnotim KOMPLEXNE.
---------- Doplňující příspěvek odeslán v 07:59 ----------
Jejda Vy ste ale dobry. Premozte, prosim, prirozenou lenost, prezentaci udelejte a o ty dve mega se se mnou podelte, chlapsky, fifty fifty, jao ve filmu Styry vrazdy staci drahousku.
Ale ja mel dojem, ze mate neco vlasntniho originalniho.
Nebo snad ne? To byste zklamal muj zkuseny profesionalni odhad.
Perpetum mobile neexistuje, ale existuje a je patentovane 99 procentni perpetum mobile,
o tom jsem tady jiz psal.
A tomu se muj Novy hledac limitne blizi, ba naopak, ucinnosti to jeste prevysuje.
Hele, on má Hejl podle justice.cz opravdu stále podíl ve společnosti "FINANCE.CZ, s.r.o." A ty jeho příšerné servery mu podle statistik opravdu nesou nemalé peníze. Tak to je gól! On je bohatší než většina děcek z WebTrhu :D:D:D
Dejte chudému milionáři milión! Pěkně prosí, smutně kouká! :smoking:
Jak uz sem uvadel, k financim se tady ze subjektivnich duvdu nebudu vyjadrovat. Prectete si tam historii a pochopite sam.
Nikoli, nejsu za vodou, ale ty stranky mne relativne zivi...
Zakazniku mam dost, ale ceny dost nizke.
Nakoukam smutne, tedky docela spokojene kourim, skoro jako na smailokovi,
coz je ovsem jedna z mych spatnych vlastnosti.
No, mam taky nekere lepsi.