Programátor PHP – Praha – dlouhodobá spolupráce
Zobrazují se odpovědi 1 až 21 z 21

Bagruj.cz

  1. Ahoj,
    finálně jsem se rozhodl k prodeji portálu bagruj.cz. Bagruj.cz slouží ke sdílení osobních souborů uživatelů.

    Kde bagruj.cz hostuje a za kolik ?
    Hostujeme na dedikovaném serveru u web4u.cz kde koncem srpna končí roční smlouva (tudíž je možnost změnit server hosting)
    Server stoji kolem 10412Kč měsíčně, web si tuto částku s přehledem vydělá na Google adsense, Proklik.cz a Aukro affiliate. Další systémy jsme netestovali.
    Dobrý výdělek může určitě přinést spolupráce s nějakou reklamní agenturou. Další peníze jsou v prodeji odkazů, Bagruj.cz má SR 80 a PR2 a velice mnoho zaindexovaných stránek, linky jsou tedy vysoce kvalitní.

    Má bagruj.cz potenciál ?
    Nebudu vám tvrdit pouze, že potenciál má. Takových tvrzení je tu až příliš. Vysvětlím jak bych si já představoval další ubírání projektu. Portál žije při "free" provozu bez problémů a to by se dala ještě reklama dále optimalizovat. Při zavedení placeného kreditu (pro který bych pořídil zvlášť nový server v ceně 5-10tisíc korun, jež by byl méně vytěžovaný jen VIP usery - super rychlosti) Výdělky z kreditů by mohli bez problémů jít do desetitisíců Kč měsíčně.
    Při investici do reklamy (bannerová reklama, emailing) a propagace na tématických webech by se také dala snadno zvednout návštěvnost a s tím vše související.


    Kolik má bagruj.cz uživatelů, nahraných souborů a kolik toho všeho denně přibývá ?

    - 68 000 registrovaných uživatelů s validními email. adresami - během jedné hodiny se zaregistruje 10-20 nových uživatelů
    - 95 000 nahraných souborů - denně uživatelé nahrají 250 - 600 nových souborů
    - disky mají 12TB kapacitu, v současnosti je zaplněno něco mezi 8-9TB, vzhledem k tomu že se staré soubory, které nikdo nestahuje mažou, nezaplňuje se to tak rychle.
    - přes 100 000 zaindexovaných stránek v google
    - návštěvnost nyní kolem 6-7 tisíc lidí denně, v zimě byla 10-12 tisíc, rekord tuším 15 tisíc. Po prázdninách opět prudce stoupne.


    Na jakém scriptu to běží ?
    Bagruj.cz běží na koupeném scriptu psaném v perlu, v admin prostředí je možnost nastavit veškeré parametry služby. Spravovat soubory, uživatele, nahlášené soubory. Měnit velikosti souborů a nastavovat veškeré parametry uživatelských účtů (free, registered, premium atd.)

    Nejsou problémy s nelegálními soubory ?
    Týdně příjde cirka 5-10 požadavků na smazání souboru který porušuje autorská práva, soubory do 24 hodin mažeme a s druhou stranou přátelsky komunikujeme. Nejsou tu tedy žádné problémy, to garantuju.

    Jaký je důvod prodeje ?
    Máme hodně práce se svými většími projekty / školou a nedokážeme se bagruj.cz věnovat na plno. Což celé bagruj zbytečně brzdí. Pro nás bude tedy vhodnější portál předat někomu kdo ho posune dál.

    Máte už nějaké nabídky ?
    Ano, jeden webtržník jež měl o bagruj.cz zájem již před půl rokem nabízí 100k, proto startujeme od této ceny.


    To je zatím vše, v případě jakýchkoliv dotazů využijte PM.


    S pozdravem,
    deLiq

  2. Happy Robot :]

    Co se právě děje na Webtrhu?

    Bambusova moda nabízí: Výměna odkazu
    Jiripolacek prodává: Odkazy z 1/70 webů, 4x S-Rank 50, 13x S-Rank 40 a další
    Kotovy poptává: Prestashop programátor
  3. Ahoj, takže pokud to dobře chápu, měsíční obrat je 12.000, náklady 10.500, to znamená měsíční zisk 1.500. Při startu na 100.000 začínáme na návratnosti 5 a půl roku.

    Nebo má web i další příjmy? Tak jak jsi to zde uvedl je jasné, že web si vydělá na náklady, ale to je tak všechno. Navíc příjem z adsense je dost nejistý, kdybys zkusil napřed zavést premium služby pro uživatele a po pár měsících to vyhodnotil, myslím, že by to usnadnilo cestu k prodeji webu..

  4. Citace Původně odeslal DaliborF Zobrazit příspěvek
    Ahoj, takže pokud to dobře chápu, měsíční obrat je 12.000, náklady 10.500, to znamená měsíční zisk 1.500. Při startu na 100.000 začínáme na návratnosti 5 a půl roku.

    Nebo má web i další příjmy? Tak jak jsi to zde uvedl je jasné, že web si vydělá na náklady, ale to je tak všechno. Navíc příjem z adsense je dost nejistý, kdybys zkusil napřed zavést premium služby pro uživatele a po pár měsících to vyhodnotil, myslím, že by to usnadnilo cestu k prodeji webu..
    Ja si myslim ze ide skor o potencial sluzby a sirsie vyuzitie nez to len nechat bezat a cakat na prijem z dosavadnej reklamy.

  5. Jakej to ma denni traffic a kolik prenosovyho pasma to zabere ve spicce?

  6. jj taky by mě zajímal kolik se za den přenese dat a jestli s tím u web4u není problém??

  7. greenleader: Ano máš pravdu ..

    Co se týče hostingu.
    U web4U není žádný problém, vše jsme s nimi probrali než jsme se rozhodli tam projekt hostovat.
    Přenos za posledních 30 dní je následující:
    NIX: 31,496 TB
    Tranzit: 4,826 TB

    Podrobnější čísla (dny, hodiny) budu mít zítra.

  8. slíbený graf

  9. Co přesně stojí těch 10 500,-?

  10. tak asi tie 12TB disky na hostingu a ten vysoky trafic

  11. presne tak, trafic je to opravdu slusnej, cena je myslim dobra, jen to chce lepe monetizovat :)

  12. Citace Původně odeslal milan Zobrazit příspěvek
    Co přesně stojí těch 10 500,-?
    Pronájem serveru a přípojky.. kompletní náklady

  13. Na jakém systému to beží? Vlastní a nebo komerční? Případně prosím uvést název, licenci a cenu...

  14. Citace Původně odeslal ShaiMagal Zobrazit příspěvek
    Na jakém systému to beží? Vlastní a nebo komerční? Případně prosím uvést název, licenci a cenu...
    Komerční, upravený.... Více info myslím není potřeba, licence stojí relativně pakatal < 100$

    Jinak aukci prodlužuji o dalších 5 dní..

  15. Citace Původně odeslal deLiq Zobrazit příspěvek
    Komerční, upravený.... Více info myslím není potřeba, licence stojí relativně pakatal < 100$

    Jinak aukci prodlužuji o dalších 5 dní..
    Nebudu kupovat zajíce v pytli.

  16. Citace Původně odeslal ShaiMagal Zobrazit příspěvek
    Nebudu kupovat zajíce v pytli.
    <ot>
    Smrdí to pokusem o ziskání skriptu a rozjetí vlastního hostingu.
    </ot>

  17. Na cem presne to od Web4u bezi? Nevim o tom, ze by tam byl tak drahej dedikovany server? Nebo je to kombinace vice stroju? ( napr. DB, File server atd... )

  18. nebo to je individuální smlouva... navíc takovýhle přenos asi nemají všichni zákazníci :)

  19. Citace Původně odeslal Tomve Zobrazit příspěvek
    <ot>
    Smrdí to pokusem o ziskání skriptu a rozjetí vlastního hostingu.
    </ot>
    Ty jsi hroznej ocas. Kdybych ten projekt chtěl, tak budu taky samozřejmě chtít vědět, na čem to běží.

  20. Ano, máme individuální řešení serveru... Přesně jak říká Rypi

    ShaiMagal: Proč by to měl být zajíc v pytli ? chceš vidět screenshoty administrace ? rád ukážu, vše je plně funkční, web běží celý dlouhý rok bez problému tak nevytvářej problémy tam kde nejsou, díky.

    Switch: No přesně z toho důvodu aby tu nebylo do měsíce pětz dalších hostů na stejném scriptu to nezveřejňuji, smaozřejmě budoucí kupec s tím bude seznámen, ale opakuji není to nic v čem bych hledal problémy. Veškeré funkce scriptu, screenshoty mohu ukázat. Navíc jsme v kontaktu s tvůrcem scriptu který pro nás dělal několik úprav, a to za velice dobrou cenu..

  21. Citace Původně odeslal deLiq Zobrazit příspěvek
    Ano, máme individuální řešení serveru... Přesně jak říká Rypi

    ShaiMagal: Proč by to měl být zajíc v pytli ? chceš vidět screenshoty administrace ? rád ukážu, vše je plně funkční, web běží celý dlouhý rok bez problému tak nevytvářej problémy tam kde nejsou, díky.

    Switch: No přesně z toho důvodu aby tu nebylo do měsíce pětz dalších hostů na stejném scriptu to nezveřejňuji, smaozřejmě budoucí kupec s tím bude seznámen, ale opakuji není to nic v čem bych hledal problémy. Veškeré funkce scriptu, screenshoty mohu ukázat. Navíc jsme v kontaktu s tvůrcem scriptu který pro nás dělal několik úprav, a to za velice dobrou cenu..
    Nevytvářím problémy, jen ti říkám tvůj názor. Od toho tu přeci jsme.

  22. Můžu poprosit o screen administrace do PM

Hostujeme u Server powered by TELE3